SEU programa „Kimochis“

INTEGRUOTA SOCIALINIO EMOCINIO UGDYMO PROGRAMA KIMOCHIS

 

Socialinio-emocinio ugdymo programoje Kimochis (japonų k. kimochi reiškia „jausmas“) dalyvauja  3 ikimokyklinio ugdymo amžiaus grupės (3-5 metų amžiaus) ir priešmokyklinio ugdymo  amžiaus vaikai.

Puikus būdas mokyti vaikus apie jų jausmus – įvardinti jausmus, paaiškinti tai, ką jaučia. Kimočiai (žaislai išreiškiantys jausmus) padeda aptarti ne tik tai, ką vaikas jaučia šią akimirką, bet ir tai, kas įvyko namuose, gatvėje, parduotuvėje ir pan.

Kimočiai moko savikontrolės, apie tinkamai parinktą balso toną, apie kūno kalbą, apie tinkamai parinktus žodžius (gražius žodelius)

Kimočių žaidimai – tai trumpučiai vaidinimai. Naudodami kimočius atkuriame realias gyvenimo situacijas ir suteikiame vaikams galimybę treniruotis, kaip elgtis, ką sakyti sudėtingose situacijose. Tokių treniruočių metu vaikai jaučiasi emociškai ramūs ir yra atviri mokymui.

Socialinio – emocinio ugdymo užsiėmimai organizuojami 2- 3 kartus per savaitę po 10–15 minučių.

Kimochis programa skirta:

ugdyti Emocinį intelektą;

skatinti pozityvų elgesį;

lavinti bendradarbiavimo įgūdžius;

lavinti vaiko charakterį.

Licencijuotą programą įgyvendins pedagogės Vida ir Audronė, kurios dalyvavo mokymuose ir įgijo reikiamą kvalifikaciją programai įgyvendinti.

Programa yra įtraukta į rekomenduojamų įgyvendinti prevencinių programų sąrašą, patvirtintą Lietuvos respublikos švietimo, mokslo ir  sporto ministerijos.