Programa „Zipio draugai“

       

 

                           

,,Zipio draugai“

2019 – 2020 mokslo metais priešmokyklinio ugdymo „Boružėlių“ grupės ugdytiniai įgyvendins Tarptautinę programą „Zipio draugai“.

Programos tikslas – padėti 5–7 metų vaikams išmokti lengviau įveikti kasdienius sunkumus. Programa siekia pagerinti  vaikų emocinę savijautą, padėdama jiems įgyti socialinių ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų. Vaikystėje įgiję šių gebėjimų, vaikai lengviau susidoros su  kebliomis ir kritinėmis situacijomis ne tik ankstyvajame amžiuje bet ir paauglystėje bei suaugę.

Programa skatins vaikaus ieškoti elgesio būdų, padedančių sumažinti nemalonių išgyvenimų keliamą įtampą arba pakeisti probleminę situaciją ir pasijausti geriau, neįskaudinant kitų. Pratinsis išsakyti savo norus ir tai, kas skaudina, o ne pulti muštis; pratinsis pasidalyti savo liūdesiu ar nerimu, o ne užsisklęsti savyje, ieškoti ir prašyti pagalbos, kai būna sunku

 Zipio valandėlės vaikams nenuobodžios – jie kalbėsis, pieš, vaidins, žais bendravimo žaidimus.

Programa ,,Zipio draugai“  pripažinta pasaulyje, kaip viena veiksmingiausių ankstyvosios prevencijos programų, skirta tokiems mažiems vaikams.

Programoje dalyvaujantis pedagogas yra specialiai parengiamas šiam darbui.