Naujienos

Rokiškio lopšelis-darželis „Nykštukas”
Rokiškio lopšelis-darželis „Nykštukas”Bal 6, 2020 @ 10:32
Kviečiame dalyvauti kūrybiniame konkurse.
Nupieškite ant lapo kiaušinį ir jį dekoruokite.
Kūrybos technika laisva: akvarelė, guašas, tušas, kreidelės, pieštukas, koliažas, karpiniai, aplikacija ir kt.
Rokiškio lopšelis-darželis „Nykštukas”
Rokiškio lopšelis-darželis „Nykštukas”Bal 6, 2020 @ 6:43
Labas rytas visiems. Džiaugiamės laimėję walk15 žingsnių iššūkį mūsų darželiui. Žingsnius telefono programėlėje galima rinkti ir namuose, ir saugiai vaikštant lauke.
Atsisiųskite programėlę #walk15 . Programėlėje spauskite profilį, tada spauskite žalią mygtuką - jungtis į privatų iššūkį ir suveskite kodą.
Kodą šiandien atsiųs grupių mokytojos.
Rinkime žingsnelius ir būkime sveiki 🙂
Iššūkio pradžia 2020-04-06 - pabaiga 2020-08-31.
Komentaruose parašykite savo spėjimą, kiek Mums visiems pavyks surinkti žingsnelių.
Tiksliausiai atspėjęs - laimės prizą 🙂

Direktorė Jolita
Rokiškio lopšelis-darželis „Nykštukas”
Rokiškio lopšelis-darželis „Nykštukas”Bal 3, 2020 @ 17:14
Koronavirusas - iššūkis pilietiškumui ir tolerancijai

Besibaigiant trečiai karantino savaitei, net ir didžiausi skeptikai ima pripažinti – tai rimta📢‼️

Mieste ištuštėjusios gatvės, automobilių srautai. Jeigu eidamas gatve sutiksi praeivį, tai tik su kauke. Ir šiuo laikotarpiu, kaukėtus žmones sutikti visai nebaisu. Atvirkščiai, kaukės - tai solidarumo simbolis, reiškiantis tik viena – norą grįžti į senas vėžias, vėl įkvėpti laisvės. Be jokių įspėjamųjų ženklų. 😷

Tačiau prireiks ne tik respiratorių, pirštinių ir dezinfekcinio skysčio. Būtent šiuo metu ypatingai reikia visų tarpusavio supratingumo, palaikymo, empatijos ir savitarpio pagalbos.

Akivaizdu, kad visus iki vieno šalies sektorius jau palietė ši situacija – ar būtum valstybės tarnautojas, verslininkas, gydytojas, mokytojas, senjoras. Kardinaliai pasikeitę gyvenimo įpročiai nei vieno nepradžiugino. Visi tą suprantame. Vieni dirba neskaičiuodami valandų ir bandydami įvairias priemones koronaviruso grėsmei suvaldyti , kiti kovoja už pacientų gyvybes negailėdami energijos ir savo pačių sveikatos, treti – priversti likti namuose ar izoliuotis, dar kiti – nerimastingai laukia, kada užsakomasis reisas saugiai pasieks gimtinę.

Nuovargis, baimė, stereotipai – o to pasekoje – pyktis, neretai tampa mūsų kasdieniais palydovais. Tai, be abejo, natūralu. Bijome to, ko nežinome. Tačiau vienintelė išeitis nugalėti šioje situacijoje – išsklaidyti baimes ir remtis tik patikrintais faktais. Tik taip galime priimti adekvačius sprendimus ir nepasiduoti spontaniškumui.

Suprantu ir Jūsų visų susirūpinimą ir norą žinoti informaciją čia ir dabar. Koronaviruso atvejai skelbiami vis naujose savivaldybėse. Nuolatos ir mes atnaujiname informaciją. Dabar dar galiu pasakyti, kad koronaviruso pas mus nėra. Tačiau niekada negalime būti tikri, kad užkratas „ateis” į Rokiškį. Noriu patikinti, kad ši žinia rokiškėnus pasiektų kaip įmanoma operatyviau.

Todėl visas spekuliacijas apie galimus užsikrėtimus nustumkime į šalį. Dirbame Rokiškio rajono žmonėms, tad ir mūsų prioritetas – gyventojų sveikata ir gerovė, neleidžiant sklisti įvairios formos dezinformacijai.

Karantinas – tai ne atostogos‼️

Gauname įvairiausių nusiskundimų apie karantino režimo nesilaikančius žmones, dėl kiekvienam neišdalintų kaukių ar savanorių darbo specifikos… Policija aktyviai dirba savo darbą – lankosi vietose, kuriose galimai būriuojasi žmonės, reaguoja į pranešimus ir skundus dėl galimo saviizoliacijos nesilaikymo. Savanoriai yra pasiruošę ne tik aptarnauti senyvo ar rizikos grupės žmones, tačiau nesiginčydami atlieka ir kitus darbus – valo laiptines, taip solidarizuodamiesi ir rodydami pilietiškumo pavyzdį.

Pasikartosiu, tačiau karantinas – ne atostogos, ne parkų, miškų, trasų lankymas ir masinės ekskursijos į parduotuves! Jos galioja mums visiems, tad per šį laikotarpį išgryninsime, kiek procentų mumyse likę empatijos, kaip suprantame pilietiškumo reikšmę.

Todėl negalvodami apie tai, kad suklestės, o kas išliks, geriau padėkime vieni kitiems. Juk ne veltui lietuvių liaudies patarlė sako „geriau duoti, nei imti”. Palaikykime iniciatyvas, nesvarbu didelės jos būtų, ar mažos. Negailėkime gerų žodžių, kritiką konvertuokime į patarimus, smerkimą - pagalba ir palaikymu.

Kiekvienas pagalvokime, ką aš galiu padaryti, kuo prisidėti? Kas mano jėgoms? Šiandien nėra vietos tarpusavio konkurencijai ir žmonių rūšiavimui – tu emigrantas ar vietinis. Visi mes esame to paties kraujo. Visi esame žmonės, kuriems reikalingas saugumas, namai ir artimieji. Niekada nežinome, kur po keleto metų galime atsidurti patys ar gali atsidurti mūsų vaikai. Netolerancija, bijojimas grįžtančių kraštiečių, vienų ar kitų socialinių grupių smerkimas nepadės išspręsti situacijos, o tik kels nepasitenkinimą ir paniką, kuri yra ne mažiau pavojinga, nei pats virusas. Ir ja užsikrečiama daug greičiau – socialiniai tinklai – pati tinkamiausia terpė vešėti pykčiui, nesantaikai, užgauliojimams...

Todėl:

✅VADOVAUKIMĖS tik patikrintais faktais, remkimės patikrintų šaltinių duomenimis.

✅PRISIMINKIME savo senyvus tėvus, artimuosius, kaimynus ir tuos, kuriems šiuo metu pravers mūsų pagalba.

✅INICIJUOKIME patys ir dalyvaukime vietinėse iniciatyvose palaikydami pažeidžiamiausias visuomenės grupes.

✅DĖKOKIME tiems, kurie daro daugiau, nei priklauso. Ir nors šypseną dengia kaukė, jų akys šypsosi, nepaisant nuovargio ar įtampos. Ir daro tai ne todėl, kad reikia ir nėra kitos išeities, bet daro tai iš širdies ir pašaukimo.

✅VYKDYKIME prevenciją. Ir priminkime sau ir kitiems pagrindines apsaugos priemones, kad tikimybė užsikrėsti pavojingu virusu būtų minimali.

✅ATRASKIME užmirštus hobius ir keiskime požiūrį. Pasibaigus karantinui, nei vienas į darbą, ugdymo įstaigas ir kitas vietas nebegrįšime tokie, kokie buvome anksčiau.

✅TURĖKIME KANTRYBĖS išlaukti.

✅NEBIJOKIME PASIRODYTI tais, kuriems reikia pagalbos.

✅GRĮŽĘ IŠ UŽSIENIO – nesijauskime atstumti.

Visi esame vienos bendruomenės dalis.
Rokiškio lopšelis-darželis „Nykštukas”
Rokiškio lopšelis-darželis „Nykštukas”Bal 3, 2020 @ 9:46
Šiandieninė situacija mus moko ugdyti ir ugdytis nuotoliniu būdu. Ačiū Pedagogams už nelengvą nuotolinio ugdymo pirmą savaitę. Ačiū Tėveliams už glaudų bendradarbiavimą ir šiltą grįžtamąjį ryšį. Ačiū Vaikams už tokius šaunius darbelius 🙂
Šios nuotraukos su besišypsančiais vaikais - geriausias džiaugsmo vitaminas. Stenkimės sukurti būdami namuose kuo daugiau džiugių akimirkų.
Gražaus visiems savaitgalio.
Direktorė Jolita ir direktorės pavaduotoja ugdymui Raimonda 🙂
Rokiškio lopšelis-darželis „Nykštukas”
Rokiškio lopšelis-darželis „Nykštukas”Bal 2, 2020 @ 11:41
Šiandien Tarptautinė vaikiškos knygos diena. Kviečiame visus pasidalinti nuotraukomis "Aš skaitau". Juk karantinas - puikus laikas skaityti knygas.