Maitinimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2011 M. LAPKRIČIO 11 D. ĮSAKYMO NR. V-964 „DĖL MAITINIMO ORGANIZAVIMO IKIMOKYKLINIO UGDYMO, BENDROJO UGDYMO MOKYKLOSE IR VAIKŲ SOCIALINĖS GLOBOS ĮSTAIGOSE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“  DOKUMENTO SUVESTINĖ REDAKCIJA  Dokumentą peržiūrėti galite ČIA.
 

Perspektyviniai meniu

Pirma savaitė Antra savaitė Trečia savaitė
     

DĖL LEIDIMO VADOVAUTIS NAUJAI PATVIRTINTAIS VALGIARAŠČIAIS

Gerbiami tėveliai,

Nuo sausio 1 d. ugdymo įstaigose įsigaliojo naujos vaikų maitinime rekomenduojamos paros maistinių medžiagų normos. Tai patvirtinta Lietuvos sveikatos apsaugos ministro pasirašytu teisės aktu. Vaikų paros energijos normos nustatytos, atsižvelgiant į amžių, lytį bei fizinį aktyvumą.

Šiame dokumente 1-3 m. vaikams rekomenduojama paros energijos norma – 1200 kcal, o 4-6 m. – 1500 kcal per 4-5 valgymus. Siekiama, kad ant vaikų stalo būtų mažiau tuščių kalorijų, bet daugiau kokybiškesnio ir sveikatai palankesnio maisto.

Rokiškio lopšelio-darželio „Nykštukas“ patvirtinti ir galiojantys valgiaraščiai jau yra parengti vadovaujantis dabar įsigaliojusiais  reikalavimais, vaikai maitinami 4 kartus (pusryčiais, priešpiečiai (valgomi vaisiai), pietūs, pavakariai).

Vaikai maitinami didesniu kiekiu daržovių, įvairesnėmis grūdinėmis kultūromis(lešiai, viso grūdo makaronai), sumažintas cukraus ir druskos kiekis, valgoma tik viso grūdo ruginė duona, atsisakyta sulčių, jos pakeistos vandeniu, sumažintas miltinių patiekalų skaičius, daug valgoma varškės patiekalų, žuvies dieną valgoma lašiša arba tilapija, mėsos patiekalai gaminami iš kalakutienos, vištienos, vieną kartą kiauliena, jautiena.

Valgiaraščius parengė ir su  Rokiškio valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba suderino dietistė Laima Tarvidavičienė.

Prašome tėvelius domėtis ką valgo vaikai ir kartu šeimoje diegti sveiko maitinimosi tradicijas.